Back to News

Zwakker internationaal marktklimaat tempert het resultaat van Borealis in het derde kwartaal, terwijl de Europese activiteiten sterk blijven presteren.

Borealis boekte 207 miljoen euro nettowinst in het derde kwartaal van 2019, tegenover 279 miljoen euro in hetzelfde kwartaal van 2018. Dit lagere resultaat was te wijten aan zwakke polyolefinenprijzen in Azië die een invloed hadden op de bijdrage van Borouge. De geïntegreerde polyolefinenmarges in Europa bleven solide en de resultaten van de meststoffenactiviteiten gingen er verder op vooruit.

Belangrijkste cijfers en ratio’s

Q3 2019

Q3 2018

YTD
2019

YTD
2018

Netto-omzet(in miljoen euro)1.9652.0466.2446.246
Totale verkoop*(in miljoen euro)2.3992.5387.5267386
Nettowinst(in miljoen euro)207279734812
Vermindering / (vermeerdering) van de rentende netto schuld(in miljoen euro)121(282)(29)(666)
Hefboomwerking%20%23%

* Netto-omzet van Borealis plus pro-rataverkoop van bedrijven geconsolideerd tegen het eigen vermogen

Borealis boekte 207 miljoen euro nettowinst in het derde kwartaal van 2019, tegenover 279 miljoen euro in hetzelfde kwartaal van 2018. Dit lagere resultaat was te wijten aan zwakke polyolefinenprijzen in Azië die een invloed hadden op de bijdrage van Borouge. De geïntegreerde polyolefinenmarges in Europa bleven solide en de resultaten van de meststoffenactiviteiten gingen er verder op vooruit.
De solide bedrijfsprestaties in Europa en de dividendbijdrage van Borouge zorgden ervoor dat de nettoschuld met 121 miljoen euro daalde in het derde kwartaal. Het positieve verschil met hetzelfde kwartaal vorig jaar was grotendeels te danken aan de timing van de uitkering van dividenden aan de aandeelhouders van Borealis. Dit jaar zal het dividend worden uitgekeerd in het vierde kwartaal.
Met een nettohefboomwerking van 20% aan het eind van het derde kwartaal van 2019 staat Borealis nog altijd financieel sterk.

Vooruitzichten
“Borealis boekte een aanvaardbaar resultaat voor het derde kwartaal, dat de solide prestaties in de eerste negen maanden versterkt,” aldus Alfred Stern, CEO van Borealis. “Voor het vierde kwartaal van 2019 verwachten we een verdere druk op de polyolefinenmarkt in Azië en zwakkere geïntegreerde polyolefinenmarges in Europa.”

EINDE

Downloads
Zwakker internationaal marktklimaat tempert het resultaat van Borealis in het derde kwartaal, terwijl de Europese activiteiten sterk blijven presteren Dutch
Media Contact
Group Media desk
Virginia Wieser, Lena Lehner
+43 1 22 400 899 (Vienna, Austria)
media@borealisgroup.com
Anne Cornelissen
Communications Specialist
Vicky Van Hoydonck
Communications Specialist

Latest News

Media Release – 05/07/2023

Borealis finalise la vente de ses activités Azote à AGROFERT

Read more

Media Release – 05/05/2023

Afin d’améliorer les performances de son site d’Ottmarsheim PEC-Rhin Borealis va procéder à son Grand Arrêt de maintenance

Read more

Media Release – 25/04/2023

COB Trente

Read more

News – 02/03/2023

Borealis Ottmarsheim: Index Egalité Professionnelle

Read more

News – 21/02/2023

Borealis Chimie : Index Egalité Professionnelle

Read more

News – 21/02/2023

Borealis LAT France : Index Egalité Professionnelle

Read more

Media Release – 02/01/2023

Borealis et YILDIRIM annoncent la finalisation de la vente de la participation de Borealis dans Rosier SA à YILFERT Holding dur Groupe YILDIRIM

Read more

Media Release – 03/10/2022

Borealis redémarre le chantier de PDH à Kallo avec Ponticelli comme contractant

Read more

Media Release – 26/09/2022

Borealis et YILDIRIM ont signé un accord contraignant pour que Yildirim acquière la participation de Borealis dans Rosier SA

Read more